9 - 10 października w Krakowie darmowe warsztaty edukacyjne z cyberbezpieczeństwa dla młodzieży i osób starszych

9 - 10 października w Krakowie darmowe warsztaty edukacyjne z cyberbezpieczeństwa dla młodzieży i osób starszych

Opublikowany

W dniach 9 – 10 października w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie III Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC 2017, w czasie którego światowi decydenci będą dyskutować na tematy związane z bezpieczeństwem sieci. Współcześnie zagrożenia wynikające z rozrastającej się strefy cyber dotyczą zarówno instytucji państwowych, jak i zwykłych obywateli. Ataki cybernetyczne mogą być tragiczne w skutkach, dlatego tak ważne jest budowanie społecznej świadomości.

W czasie CYBERSEC Forum zaplanowane zostały dwa wydarzenia edukacyjne, które mają na celu szerzenie wiedzy w zakresie cyberbezpieczeństwa. Pierwsze z nich – CYBERSEC for Youth skierowane jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Celem projektu jest uświadomienie młodzieży w obszarze zagrożeń płynących z cyberprzestrzeni, a także wykształcenie umiejętności reagowania i bezpiecznego korzystania z zasobów i funkcjonalności Internetu. Ponadto, warsztaty CYBERSEC for Youth mają zachęcić uczniów do rozwijania kompetencji w kierunku informatycznym, telekomunikacyjnym i elektronicznym.
cybersec_youth (1).png
Grupą wiekową szczególnie narażoną na tzw. wycofanie cyfrowe są również seniorzy. Podczas konferencji odbędą się warsztaty, pt. CYBERSEC for Seniors, skierowane bezpośrednio do osób z małopolski powyżej 55 roku życia, którzy posiadają podstawowe umiejętności korzystania z komputerów. Celem spotkania jest edukacja w zakresie wykorzystania komercyjnych i publicznych usług online oraz aplikacji mobilnych. Warsztaty przybliżą również metody bezpiecznego korzystania z Internetu oraz kwestie przeciwdziałania cyberprzestępczości wobec tej grupy wiekowej.
cybersec_seniors (1).png
Podczas obu wydarzeń dużo miejsca poświęcimy także nagłaśnianemu problemowi dezinformacji oraz rozprzestrzenianiu się tzw. fake news. Zaproszeni eksperci zdefiniują problem, przedstawią techniki manipulacji oraz przeprowadzą warsztaty, które wyposażą uczestników w wiedzę jak rozpoznawać fałszywe informacje.
Wszystkich zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy na temat cyberbezpieczeństwa serdecznie zapraszamy. Rekrutacja na oba wydarzenia jest darmowa.
Więcej informacji o konferencji: https://cybersecforum.eu/
CYBERSEC for Youth: https://cybersecforum.eu/pl/cybersec-for-youth/
CYBERSEC for Seniors: https://cybersecforum.eu/pl/cybersec-for-seniors/
Patroni_mailing PL.png

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
27 lutego w Brukseli Instytut Kościuszki zorganizuję debatę liderów, czyli CYBERSEC – Brussels Leaders’ Foresight

temu

27 lutego br. w Brukseli odbędzie się CYBERSEC – Brussels Leaders’ Foresight. W wydarzeniu organizowanym przez polski think tank, Instytut Kościuszki, udział weźmie ponad 200 uczestników. Wśród nich znajdą się wiodący przedstawiciele unijnej administracji, organizacji międzynarodowych, środowisk eksperckich i globalnych liderów branży IT. Podczas brukselskiego spotkania, omówione zostaną kluczowe wyzwania bezpieczeństwa transformacji cyfrowej, które zdominują europejską debatę publiczną w 2018 r.
CYBERSEC Forum: musimy zwiększyć inwestycje w cyberbezpieczeństwo

temu

Musimy zwiększyć inwestycje w cyberbezpieczeństwo – to numer 1 na liście 9 najważniejszych wyzwań dla bezpieczeństwa cyfrowego w 2018 roku, podkreśla Instytut Kościuszki w rekomendacjach CYBERSEC Forum 2017. Raport jest podsumowaniem dwudniowych debat ponad 150 światowej klasy ekspertów biorących udział w III Europejskim Forum Cyberbezpieczeństwa, które odbyło się pod hasłem „Dealing with Cyber Disruption”. Wydawana corocznie publikacja zawiera najważniejsze zalecenia dla rządów, organizacji międzynarodowych i sektora prywatnego w 4 obszarach: Państwo, Obrona, Przyszłość i Biznes.
Cyberbezpieczeństwo w 2018 r. – Instytut Kościuszki publikuje prognozy ekspertów

temu

Jak co roku poprosiliśmy ekspertów, będących członkami społeczności Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa - CYBERSEC, reprezentujących różne obszary sektora publicznego, akademii oraz sektora prywatnego o podzielenie się opiniami na temat wyzwań dotyczących cyberbezpieczeństwa z jakimi będziemy musieli się zmierzyć w 2018 roku.
Zakończyło się III Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC Forum 2017

temu

Cyberbezpieczeństwo musi być wspólnym priorytetem rządów, instytucji i firm. Tylko wtedy walka z zagrożeniami płynącymi z sieci będzie realna – zgodnie podkreślają uczestnicy zakończonego właśnie w Krakowie III Europejskiego Forum CYBERSEC 2017. Przez dwa dni stolica Małopolski była centrum ogólnoeuropejskiej debaty dotyczącej bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

W Krakowie rusza Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa - CYBERSEC 2017

Kraków już po raz trzeci staje się centrum europejskiej debaty na temat cyberbezpieczeństwa. W stolicy Małopolski rusza trzecie Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa - CYBERSEC 2017. Wśród gości znajdują się między innymi premier Beata Szydło, ministrowie obrony narodowej i cyfryzacji, a także unijny komisarz ds. bezpieczeństwa Sir Julian King i Ambasador Sorin Ducaru – zastępca Sekretarza Generalnego NATO ds. nowych wyzwań bezpieczeństwa.